Home » Новини » Підсумки чергової сесії Миколаївської обласної ради

Підсумки чергової сесії Миколаївської обласної ради

За клопотаннями Української Природоохоронної Групи – UNCG Віктор Скоробогатов, на черговій сесії Миколаївської обласної ради оголошено нові заказники. За клопотаннями Алли Ряжських, Олега Мудрака оголошено пам’ятками природи місцевого значення- наші величні дуби! А це ознака того, що депутатський корпус та обласна влада , незважаючи на складні обставини, продовжує дбати про збереження довкілля.
Дякую всім причетним, особливо Управлінню екології області- Олександра Єфименко, Дмитро Мац.
Сьогодні Миколаївська обласна рада оголосила 3 нові ландшафтні заказники місцевого значення:
☘️“Балка Зарубіна” (18 га, Ольшанська селищна територіальна громада). Територія репрезентує перехідні ценокомплекси між псамофітною та справжньою степовою рослинністю. Тут зустрічаються раритетні види флори з Червоної книги України: сон лучний , ковила дніпровська, ковила волосиста. Популяція сну лучного нараховує кілька сотен рослин і є найбільшою у пониззях басейну р. Південний Буг. Також в межах урочища поширена юринея волошковидна – вид, що охороняється Резолюцією 6 Бернської конвенції.
☘️“Каталинський” (160 га, ДП “Очаківське лісове господарство”, Куцурубська та Радсадівська сільські територіальні громади). Тут зберігаються степові оселища на схилах правого берега Бузького лиману. Переважна більшість території проектованого заказника зайнята оселищем типу Е1.2, що занесене до Резолюції 4 Бернської конвенції. Навесні тут цвітуть півники карликові та різні види ковили. Також в мерах заказника розташоване городище Ольвійського простору римського періоду Козирка-I. У майбутньому заказник є перспективним для включення в проектований регіональний ландшафтний парк “Ольвійська хора”.
☘️“Сухобалківський” (108 га, Прибужанівська сільська територіальна громада).
Заказник було створено за ініціативи громади з метою збереження пасовищ. Переважна більшість території проектованого заказника зайнята оселищем типу Е1.2, що занесене до Резолюції 4 Бернської конвенції. Тут зростають види, що особливо охороняються: ковила Лессінга, ковила волосиста, горицвіт волзький, шафран сітчастий, астрагал шерстистоквітковий, які занесені до Червоної книги України.
Ділянки в межах заказника є останніми, що вдалося зберегти в межах балки Сухої, де ще донедавна було понад 1 000 га степів.
Усі новостворені заказники мають міжнародний охоронний статус, оскільки входять до Смарагдової мережі.
☘️Також оголошено три ботанічні пам’ятки природи: “Дуб на вул. Садовій”, “Дуб в районі Темвод”, “Дуб Горизонтальний”. Усі дуби вистояли, незважаючи на бої в місті на початку війни та регулярні ракетні обстріли.
Цим рішенням площу природно-заповідного фонду Миколаївської області збільшено на 287.45 га, що збільшує відсоток заповідності області та, найголовніше, дозволить зберегти цінні степові території.
Загалом протягом 2021-2023 років заповідний статус надано на площі понад 1100 га.
Перше Фото – це краєвид на Бузький лиман з схилів ландшафтного заказника “Каталинський”
Автор фото – Денис Сісін

Follow Sofiia Riazhskykh:
Latest posts from

Залишити відповідь