Home » Новини » Проект для міського бюджету-2020 від ГО “Успішне місто Миколаїв”

Проект для міського бюджету-2020 від ГО “Успішне місто Миколаїв”

Проект Громадського Бюджету “Щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я Миколаївців” №95

За даними глобального дослідження, проведеного Всесвітньою організацією охорони здоров’я вдихання вторинного тютюнового диму приводить до 600000 випадків передчасної смерті в рік. 31% померлих – діти, 47% – жінки [3]. Так, 2004 р. причиною смерті 379 тисяч чоловік став розвиток захворювань серця, 165 тисяч померли від респіраторних захворювань нижніх дихальних шляхів, ще близько 37 тисяч людей від астми, і понад 21 тисяча – від раку легенів. Причиною розвитку цих хвороб у зазначеної кількості людей стало пасивне куріння.

В Україні щороку від тютюнового диму помирає понад 100 тис. українців, з них більш як 10 % – пасивні курці.

В Шотландії 1500-2000 некурців щорічно помирають через наслідки дії на їхній організм пасивного куріння.

За оцінками Міжнародної організації праці щорічно у світі через пасивне куріння на робочому місці помирає 200 тис. людей.

Смертність серед дітей
Дослідження показують, що кожного року в США не менше 6200 дітей помирає в результаті паління батьків. Із цієї кількості 2800 смертей обумовлені низькою вагою новонародженого внаслідок паління вагітної матері; 2000 смертей – синдром раптової смерті новонародженого, викликаного вторинним димом; 1100 смертей обумовлені респіраторними інфекціями; 250 смертей викликані пожежами через сигарети, сірники, запальнички, а ще 14 смертей обумовлені астмою.

Опублікований в Австралії документ свідчить про те, що серед тих, хто загинув від пасивного паління, половину склали діти до 15 років та ненароджені.

Кількість пасивних курців
За інформацією ВООЗ приблизно 40 % всіх дітей у світі, 33 % чоловіків і 35 % жінок некурців регулярно піддаються впливу пасивного куріння[5].


Забороняється куріння тютюнових виробів, а також електронних сигарет і кальянів:    
в маршрутних транспортних засобах;  в аеропортах та на вокзалах у ліфтах і таксофонах; у приміщеннях та на території закладів охорони здоров’я;  у приміщеннях та на території навчальних закладів;  на дитячих майданчиках;  у приміщеннях та на території спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд та закладів фізичної культури і спорту;  у під’їздах житлових будинків; у підземних переходах;  у транспорті загального користування, що використовується для перевезення пасажирів;  у приміщеннях закладів ресторанного господарства;  у приміщеннях об’єктів культурного призначення;  у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;  на стаціонарно обладнаних зупинках  
Закон України  «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення»  Стаття 13. 

Залишити відповідь