Звернення до голови обласної державної адміністрації, міського голови, депутатів міськради – змінити підхід до проектування і реалізації проектів сфери навчальних закладів, провести інвентаризацію проблем кожної установи, а, потім втілювати рішення їх в проектах.
30.10.2018г. планується виступ депутата міськради Svetlana Taranova і на її запрошення представників громадськості у резонансній справі по реалізації проекту реконструкції з термосанації школи номер 3.
Хочу зазначити, що близько 350-ти батьків школи готові були на минулому тижні поставити питання міської влади з приводу ефективності використання бюджетних коштів щодо вирішення наболілих проблем школи.
Ми з усім розумінням ставимося до проведення сесійних засідань і впевнені, що перебування великої кількості громадськості на сесії не робить обстановку проведення сесії плідної.
Тому, прийнято рішення анонсувати наш виступ і, одночасно, звернутися до міської та обласної влади, щоб запобігти сумну практику довгобудів в сфері утворень, що веде до порушення навчального процесу, або приводить до багатомільйонних втрат, як у випадку з ремонтом даху в спорткомплексі «Надія».
Шановний голова обласної державної адміністрації Олексій Савченко, міський голова Александр Сенкевич, депутати міської ради!
Хочу відразу зазначити, що звертаюся до вас не як громадський діяч, а як колишня учениця і двічі мама учениць школи номер 3. І, аж ніяк, з метою звинуватити й засудити, бо це – справа відповідних органів, якщо є для цього підстави. Навпаки, підказати, бажаючи, правда, бути почутою. Городяни сподіваються на те, що реконструкції навчальних закладів, будуть непоодинокими, тому, ситуація з втіленням в життя проекту реконструкції з термосанацією миколаївської школи №3, повинна стати прикладом того, на що депутатському корпусу і владі міста звернути увагу, щоб не отримати масове невиконання проектів так, як це з різних причин, сталося зі школами 39,40, або злочинне порушення технологій будівництва в спорткомплексі «Надія» і, відповідно, спричинило за собою, порушення навчального процесу та комфорту наших дітей.
Комфорт, а, найголовніше, безпека наших дітей на момент створення проекту реконструкції з термосанації, тендер на реалізацію якого пройшов 29.05.2018г, порушені станом майданчика перед школою, де проводяться всі шкільні лінійки і плити якої мають тенденцію провалюватися, відсутністю комфортних санвузлів, відсутністю капітального ремонту з моменту будівництва школи спортзалу, роздягалень, катастрофічно застарілого харчоблоку. До того ж, нагадаю, що школа є виборчою дільницею, де проводяться вибори і вас в тому числі, шановні депутати. Я не дарма акцентую увагу на назві проекту. Першим словом якого є – реконструкція. Навряд чи знайдеться той, хто не розуміє найпростіше значення цього слова – обновленіе- оновлення зон, його вимагають. Чому проектувальник не побачив ці зони? Я не хочу детально стосуватися другій частині назви проекту, тому що, раз прийнято рішення проводити термосанацію в школі, де дотримується температурний режим, і ця частина проекту пройшла експертизу, і необхідність термосанаціі в школі не викликала питань у експертів проекту, то яким чином вони можуть з’явитися в мене? ….
Крім одного, я як дипломований економіст, закінчив з відзнакою університет, була здивована розрахунком рентабельності проекту термосанації, представленого співробітником теплого будинку на презентації, що проводилася в школі 06.08.2018р. За найскромнішими підрахунками – окупность проекту від економії тепла в порівнянні з вкладеннями з бюджету складе більше 50 років! До того ж, як можна говорити про проект термосанації школи і ефективності енергозбереження, якщо проектом не передбачено ремонт і модернізація харчоблоку, обладнання якого встановлено ще далеко до 2000-го року!
Висновки з усього цього такі: ми вдячні, що місто перейнялося станом школи, поліпшення в якій, багато років проводилися стараннями батьків.
З огляду на все сказане мною, я звертаюся до ВАС, шановні голова обласної державної адміністрації, міський голова, депутати міськради – змініть підхід до проектування і реалізації проектів сфери навчальних закладів, проведіть інвентаризацію проблем кожної установи, а, потім втілюйте рішення їх в проектах. Також, прошу звернути увагу влади на затягування процесу будівництва в зв’язку з відсутністю у підрядчика достатньої кількості трудових ресурсів. Визначтеся з правильністю вибору підрядників – якщо у нього в штаті і десятка робітників немає, а виграно кілька десятків тендерів, то ми отримуємо в реалії порушення термінів, низьку якість виконаних робіт. За підсумками вже сумних довгобудів можна скласти перелік підрядників за ступенем ризику виконання робіт.
І ми просимо з повагою і державним підходом поставитися до батьківської допомоги школі. 345 вікон, встановлених за рахунок благодійної батьківської допомоги, на кожне з яких є накладна і сертифікати якості, які знаходяться на балансі школи, повинні і можуть бути використані. Наскільки ми знаємо, 20 і 6 школи міста побудовані за аналогічним нашій школі проекту. Бути господарями в місті, але не «господарями» міста – ваше призначення, будь ласка, не забувайте про це!
Залишити відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.