Home » Наші проекти » Проект #NikoEcoBag » Поліетиленові дороги та дерева, і як з цим боротися?

Поліетиленові дороги та дерева, і як з цим боротися?

ГО “Успішне місто Миколаїв” продовжує інформаційну кампанію про вплив поліетилену на довкілля. Адже в місті практично не працює Закон України «Про відходи», якій регламентує процес захоронення ТБО. Тому ми маємо «поліетиленові дороги та дерева».

Першими масово виробляти поліетилен почали в Сполучених Штатах Америки. Пакети з цього матеріалу призначалися для пакування овочів, фруктів та хлібобулочних виробів. Поліетиленові пакети мали ряд переваг в порівнянні з паперовими, оскільки зберігали вологість і були більш зручними для транспортування продуктів.
Перші пакети з ручками з’явилися в 1982 році. Поліетиленові пакети виявилися настільки необхідними, що вже до початку 2000-х років загальна кількість вироблених пакетів досягла п’яти трильйонів штук на рік.

У нашій країні перші барвисті поліетиленові пакети представляли собою велику рідкість і сприймалися як щось незвичайне, поряд з жувальною гумкою. Однак ці часи залишилися давно в минулому. Зараз виробники пропонують колосальний вибір поліетиленових пакетів різного розміру, міцності, кольорів та форм. 
При всіх перевагах пластикові виробимають одну важливу особливісь – вони виробляються з невідновлювальних природних ресурсів (нафта, вугілля, газ) і їх довговічність загрожує природному балансу планети. У зв’язку з високим ресурсним потенціалом та неухильним зростанням обсягів утворення, відходи упаковки підлягають особливому регулюванню. Їх збирання та утилізація розглядаються як завдання державного рівня, а відповідні організаційно-економічні системи створено зараз у більшості розвинених країн світу. Відходи упаковки можуть використовуватись для виробництва широкого спектру промислової продукції, будівельних матеріалів тощо. З цього боку, доцільним є максимально широке та економічно ефективне їхнє використання, забезпечення належного збирання та заготівлі використаної упаковки як вторинної сировини.

ГО “Успішне місто Миколаїв” має намір втілити в жіття договір соціальної відповідальності, укладений між виконкомом Миколаївської міської ради та торгівельними мережами міста, який дозволить зменшити кількість продажу поліетиленових пакетів в нашому місті.

Залишити відповідь